دبستان سوره

بعد از انحلال دبستان امید در سال ۱۳۶۰ در محل آن واقع در اراضی امام زاده، ابتدا دبستان شهید حسن بابایی (طی سالهای ۶۷-۱۳۶۰) و سپس از سالتحصیلی۶۹-  ۱۳۶۸ دبستان سوره تاسیس گردید. ساختمان این دبستان تنها ساختمان آموزشی بر جای از قبل انقلاب بوده و دارای ۶۱۲۷ متر مساحت و ۱۳۳۷ متر زیر بنا می باشد. دبستان سوره در ۲ شیفت آموزشی صبح و بعد ظهر فعالیت آموزشی داشته و قدیمی ترین آموزشگاه سردرود در بعد از انقلاب می باشد.

گل‌های بهشت

آموزشگاه گل‌های بهشت به عنوان اولین و تنها آموزشگاه غیرانتفاعی سردرود در سال ۱۳۷۸ نخست در مقطع آمادگی به نام ستاره ها و در سال ۱۳۷۹ در مقطع ابتدایی تاسیس گردید. موسس و مدیریت این آموزشگاه به عهده غلامحسین والاناصر بوده و در حال حاضر به صورت گلهای بهشت دخترانه واقع در خیابان حسین خان باغبان و گلهای بهشت پسرانه واقع در خیابان سنگستان در مقطع  پیش دبستانی و ابتدایی فعالیت آموزشی دارد.

دبستان زینب النساء (جم زاد)

احداث ساختمان این دبستان در سال ۱۳۷۸ توسط دکتر فرج الله جم زاد از خیرین مدرسه مقیم ژاپن شروع گردیده و با اتمام کارهای اجرایی آن در سال ۱۳۸۱ شروع به فعالیت آموزشی کرده است. این آموزشگاه در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و با زیربنای ۱۰۵۰ متر و ۱۰ کلاس آموزشی در مقطع ابتدایی  با دو شیفت صبح و بعد از ظهرفعالیت داشته و به پاس هنرمندان قالیباف سردرود و به یاد مادر دکتر جم زاد احداث شده است.
 

مدرسه شهید باهنر

مدرسه شهید باهنر در سال ۱۳۷۳ در دو مقطع ابتدایی و راهنمایی دخترانه در محل فعلی خود واقع در تپه های کوه القلندیس (کوی مهر) تاسیس گردید. در سال ۱۳۷۸ با افتتاح آموزشگاه برادران شهید ندیم، پرونده آموزشی آن به مدرسه شهید ندیم منتقل شده و با تغییر مقطع آن به ابتدایی پسران، با نام دبستان شهید باهنر فعالیت دارد. مساحت این دبستان ۳۷۰۰ متر مربع بوده و دارای ۱۳۱۷ متر مربع فضای اداری و آموزشی است.

مدرسه دخترانه برادران شهید ندیم

عملیات اجرایی احداث ساختمان مدرسه دخترانه برادران شهید ندیم در سال ۱۳۷۳ در محل دبستان اسبق یاد بود رضا زاده شفق  شروع گردیده و بعد از ۵ سال  در سالتحصیلی ۷۹- ۱۳۷۸ با پذیرش دانش آموزان مدرسه شهید باهنر فعالیت آموزشی آن آغاز گردید. این مدرسه با ۱۸ کلاس آموزشی به یاد شهید احمد و اسماعیل ندیم به نام برادران شهید ندیم نامگذاری شده است.

مدرسه شهید رجایی

این آموزشگاه در قبل از انقلاب به نام مدرسه راهنمایی امیدوار فعالیت داشته و بعد از انقلاب نخست با نام امام خمینی و بعد از احداث ساختمان جدید در سال ۱۳۷۱ در محل فعلی دبیرستان شهداء در دو مقطع ابتدایی و راهنمایی فعالیت آموزشی خود را از سرگرفت. در سال ۱۳۸۱ با اتمام ساختمان آموزشی جدید واقع در خیابان ۲۵ متری مطهری، این اموزشگاه به محل فعلی خود منتقل گردید. آموزشگاه شهید رجایی در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع در دو طبقه با زیربنای ۱۱۸۰ متر، در مقطع راهنمایی پسران فعالیت دارد.   

دبیرستان شهدا

فضای آموزشی این دبیرستان به عنوان نخستین دبیرستان سردرود در سال ۱۳۶۲ به همت حاج حسین ندیم و خود یاری اهالی در ضلع غربی میدان ورودی موصوف به گیروه داغی احداث و به بهره برداری رسید. بعد از چند سال فعالیت آموزشی با طرح حریم لوله گاز ساختمان آن تحویل شرکت مذکور گردیده و این دبیرستان به مکان فعلی خود که قبل از آن  مدرسه شهید رجایی در آن مستقر بود منتقل شده و با نام شهداء سردرود به صورت روزانه و به نام شهید حسن بابایی در مقطع بزرگسالان فعالیت آموزشی را از سر گرفت.

دبیرستان دخترانه امام خمینی

احداث ساختمان فعلی دبیرستان امام به سال ۱۳۶۰ بر می گردد اما فعالیت آموزشی آن ابتدا در سال ۱۳۶۵ در مقطع راهنمایی  شروع شده بعد از آن در مقطع متوسطه ادامه یافت. زمین آن با ۲۱۱۸ متر مربع اهدایی حاج فرج سعید آذر بوده و دارای ۵۵۰ متر مربع فضای آموزشی و نماز خانه است. پیش دانشگاهی امام خمینی نیز از سال ۱۳۸۳ در مجموعه آموزشی آن تاسیس گردیده فعالیت آموزشی دارد.